„MISYJNA HAGADA – tryptyk kreatywny”

„MISYJNA HAGADA – tryptyk kreatywny” to nowy międzynarodowy projekt medialny Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, który w artystyczny sposób ma uwrażliwiać na pomoc misjom.

Na kanale You Tube Fundacji Salvatti.pl

https://www.youtube.com/channel/UCBhPXma5ic_KI_Oih98_mng/featured

opublikowane zostały trzy filmy. Ich tematem są poruszające historie dzieci z trzech zakątków świata: Zanzibaru, Wybrzeża Kości Słoniowej i Indii, które dzięki pomocy wrażliwych ludzi mogą spełniać swoje marzenia – zdobywać edukację i twórczo się rozwijać. – Poprzez audiowizualną prezentację historii dzieci, widz poznaje jednocześnie kulturę i sztukę innych krajów, a jednocześnie może odczuć, jak wiele wspólnych wartości łączy Afrykę i Azję
z Europą, i że wszyscy tak samo chcemy mieć nadzieję, tak samo kochamy i wszyscy chcemy spełniać swoje marzenia – mówi Monika Florek-Mostowska, wiceprezes Fundacji. Każda z publikacji składa się z trzech form wyrazu artystycznego: filmu, fotografii i opowieści. Jest prezentowana w czterech wersjach językowych. Oprócz polskiej, w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Dodatkowo przygotowana jest wersja z napisami dla osób słabo słyszących oraz fotogaleria z audiodeskrypcją, dla osób niedowidzących. Wszystkie części łączy animacja.
W projekt zaangażowani są filmowcy, fotografowie, dziennikarze, kompozytorzy i tłumacze. Reżyserką projektu jest aktorka, Hanka Brulińska. Projekt jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

 

Poniżej do pobrania scenariusze lekcji:

Misyjna hagada- tryptyk kreatywny. Wybrzeże Kości Słoniowej

Misyjna hagada- tryptyk kreatywny. Indie

Misyjna hagada – tryptyk kreatywny Zanzibar