Intencje


wolne terminy na Msze święte (indywidualne – terminowe) mamy od 24 stycznia 2024 r. (oprócz 2 lutego)

/Msze św. bezterminowe są odprawiane w najbliższym wolnym dniu -zwyczajowo w ciągu tygodnia od daty przyjęcia intencji- bez informowania zamawiającego o terminie jej odprawienia/

w nagłych przypadkach – prosimy o kontakt telefoniczny (22) 733 85 62, (22) 722 10 24

intencje@pallotyni.pl 

Bank Pekao S.A. I/o Warszawa
PL 85 1240 1037 1111 0010 0132 0841

Na tej stronie możesz zamówić intencje mszalne, które zostaną odprawione w pallotyńskim seminarium w Ołtarzewie. Aby intencja została przekazana kapłanowi należy wybrać rodzaj mszy oraz wysokość ofiary a następnie kliknąć "Zamów intencję" aby złożyć ofiarę przelewem.

(Dzieło Powołań Kapłańskich i Zakonnych)

Jako Księża Pallotyni odprawiamy codziennie 3 Msze Święte (zbiorowe) zwane wieczystymi. Do Mszy św. wieczystych można wpisać osoby zmarłe jak i żyjące (prosimy zaznaczyć czy jest to osoba żyjąca czy zmarła). Osoby żyjące wpisane do Mszy świętych wieczystych uczestniczą „w dobrach duchowych” za życia i po śmierci. Ofiara na ten cel jest ofiarą dowolną ale w miarę swoich możliwości prosimy ponawiać ofiarę w tej samej zamówionej intencji.

W dniu 22 stycznia każdego roku, w pallotyńskich kościołach odprawiamy 30 Mszy św. (zbiorowych), w intencji osób zgromadzonych wokół dzieła i wspólnot pallotyńskich oraz w powierzonych nam intencjach „prośbach i podziękowaniach”.

Przyjmujemy na Msze Święte indywidualne bezterminowe i terminowe (jednorazowe, Triduum - 3 Msze św., Nowenna 9 Mszy św.). Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona w najbliższym czasie lub w terminie określonym przez Ofiarodawcę.Dostępność terminów zależy od pory roku, najtrudniej o wolne terminy w niedziele i w dniach popularnych imienin. Można też zamawiać Msze św. z większym wyprzedzeniem.

Przez cały miesiąc maj, w pallotyńskich kościołach w Polsce, odprawiamy codziennie 18 Mszy św. (zbiorowych), w których przez wstawiennictwo Królowej Apostołów polecamy Bogu Was i Wasze intencje.

Każdego roku w miesiącu listopadzie, w naszych pallotyńskich kościołach, sprawujemy codziennie 24 Msze Święte (zbiorowe), za wszystkich zmarłych, których powierzycie naszej modlitwie.

Informujemy, że: Gregorianka jest to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawianych przez 30 kolejnych dni w intencji jednej osoby zmarłej. Nazwa ta pochodzi od imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia, w taki sposób modlił się o wybawienie z czyśćca zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swojej łaskawości przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca. Mszę św. Gregoriańską odprawiamy w miesiącu podanym przez Ofiarodawcę lub w najbliższym wolnym terminie. Aktualnie minimalna składana ofiara wynosi 1000 zł.

Przeczytaj czym są Msze św. gregoriańskie

Czytaj więcej

Ofiary składane są na rzecz:

Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego
ul. Kilińskiego 20
05-850 Ożarów Mazowiecki

NIP 534-10-76-596

Numer rejestru: Dz.U. 1989 nr 29 poz. 154 Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej