Intencje


Na tej stronie możesz zamówić intencje mszalne, które zostaną odprawione w pallotyńskim seminarium w Ołtarzewie. Aby intencja została przekazana kapłanowi należy wybrać rodzaj mszy oraz wysokość ofiary a następnie kliknąć "Zamów intencję" aby złożyć ofiarę przelewem.

(Dzieło Powołań Kapłańskich i Zakonnych)

Jako Księża Pallotyni odprawiamy codziennie 3 Msze Święte (zbiorowe) zwane wieczystymi. Do Mszy św. wieczystych można wpisać osoby zmarłe jak i żyjące (prosimy zaznaczyć czy jest to osoba żyjąca czy zmarła). Osoby żyjące wpisane do Mszy świętych wieczystych uczestniczą „w dobrach duchowych” za życia i po śmierci. Ofiara na ten cel jest ofiarą dowolną ale w miarę swoich możliwości prosimy ponawiać ofiarę w tej samej zamówionej intencji.

W dniu 22 stycznia każdego roku, w pallotyńskich kościołach odprawiamy 30 Mszy św. (zbiorowych), w intencji osób zgromadzonych wokół dzieła i wspólnot pallotyńskich oraz w powierzonych nam intencjach „prośbach i podziękowaniach”.

Przyjmujemy na Msze Święte indywidualne (bezterminowe i terminowe). Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona w najbliższym czasie lub w terminie określonym przez Ofiarodawcę.Dostępność terminów zależy od pory roku, najtrudniej o wolne terminy w niedziele i w dniach popularnych imienin. Można też zamawiać Msze św. z większym wyprzedzeniem.

Przez cały miesiąc maj, w pallotyńskich kościołach w Polsce, odprawiamy codziennie 18 Mszy św. (zbiorowych), w których przez wstawiennictwo Królowej Apostołów polecamy Bogu Was i Wasze intencje.

Każdego roku w miesiącu listopadzie, w naszych pallotyńskich kościołach, sprawujemy codziennie 24 Msze Święte (zbiorowe), za wszystkich zmarłych, których powierzycie naszej modlitwie.

Informujemy, że: Gregorianka jest to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawianych przez 30 kolejnych dni w intencji jednej osoby zmarłej. Nazwa ta pochodzi od imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia, w taki sposób modlił się o wybawienie z czyśćca zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swojej łaskawości przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca. Mszę św. Gregoriańską odprawiamy w miesiącu podanym przez Ofiarodawcę lub w najbliższym wolnym terminie. Aktualnie minimalna składana ofiara wynosi 1000 zł.

Przeczytaj czym są Msze św. gregoriańskie

Czytaj więcej

Ofiary składane są na rzecz:

Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

ul. Kilińskiego 20

05-850 Ożarów Mazowiecki

NIP 534-10-76-596

Numer rejestru: Dz.U. 1989 nr 29 poz. 154 Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej

Szanowni Państwo, Nowe prawodawstwo nałożyło także na nas obowiązek poinformowania o ochronie danych osobowych osób fizycznych. Zatem, stosownie do treści art. 13 ust. 1, 2 i 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, że:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest:

WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

ul. Jana Kilińskiego 20, Ołtarzew, 05-850 Ożarów Mazowiecki,

NIP: 534 10 76 596, REGON: 006237430

e-mail: intencje@pallotyni.pl tel. 22 722 10 24, 22 733 85 62

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane tylko w celu wysyłki naszej korespondencji i nie będą przekazywane podmiotom trzecim. Jednocześnie informujemy o prawie do wglądu, poprawiania oraz cofnięcia zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w dowolnym momencie. Brak negatywnej odpowiedzi będziemy traktowali, jako zgodę na dalszą naszą współpracę.