Intencje


Na tej stronie możesz zamówić intencje mszalne, które zostaną odprawione w pallotyńskim seminarium w Ołtarzewie. Aby intencja została przekazana kapłanowi należy poprawnie wypełnić formularz znajdujący się poniżej, wysłać go do nas, wpłacić ofiarę na nasze konto bankowe i czekać na potwierdzenie przyjęcia intencji.

 


MSZE ŚWIĘTE WIECZYSTE

(Dzieło Powołań Kapłańskich i Zakonnych)

Jako Księża Pallotyni odprawiamy codziennie 3 Msze święte (zbiorowe) zwane wieczystymi. Do Mszy św. wieczystych można wpisać osoby zmarłe jak i żyjące (prosimy zaznaczyć czy jest to osoba żyjąca czy zmarła). Osoby żyjące wpisane do Mszy świętych wieczystych uczestniczą „w dobrach duchowych” za życia i po śmierci. Ofiara na ten cel jest ofiarą dowolną ale w miarę swoich możliwości prosimy ponawiać ofiarę w tej samej zamówionej intencji.

 

MSZE ŚWIĘTE ZA WSTAWIENNICTWEM NASZEGO ZAŁOŻYCIELA ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO

W dniu 22 stycznia każdego roku, w pallotyńskich kościołach odprawiamy 30 Mszy św. (zbiorowych), w intencji osób zgromadzonych wokół dzieła i wspólnot pallotyńskich oraz w powierzonych nam intencjach „prośbach i podziękowaniach”.


MSZE ŚWIĘTE MAJOWE

Przez cały miesiąc maj, w pallotyńskich kościołach w Polsce, odprawiamy codziennie 18 Mszy św. (zbiorowych), w których przez wstawiennictwo Królowej Apostołów polecamy Bogu Was i Wasze intencje.

 

MSZE ŚWIĘTE LISTOPADOWE

Każdego roku w miesiącu listopadzie, w naszych pallotyńskich kościołach, sprawujemy codziennie 24 Msze święte (zbiorowe), za wszystkich zmarłych, których powierzycie naszej modlitwie.

 

MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE

Przyjmujemy na Msze święte indywidualne (bezterminowe i terminowe). Zamówiona Msza św. zostanie odprawiona w najbliższym czasie lub w terminie określonym przez Ofiarodawcę.Dostępność terminów zależy od pory roku, najtrudniej o wolne terminy w niedziele i w dniach popularnych imienin. Można też zamawiać Msze św. z większym wyprzedzeniem.


MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE

Informujemy, że: Gregorianka jest to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawianych przez 30 kolejnych dni w intencji jednej osoby zmarłej. Nazwa ta pochodzi od imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia, w taki sposób modlił się o wybawienie z czyśćca zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swojej łaskawości przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca. Mszę św. Gregoriańską odprawiamy w miesiącu podanym przez Ofiarodawcę lub w najbliższym wolnym terminie. Aktualnie minimalna składana ofiara wynosi 900 zł. 

Przeczytaj czym są Msze św. gregoriańskie – CZYTAJ WIĘCEJ…


 


Msze św. wieczysteMsze św. gregoriańskieMsze św. listopadoweMsze św. PallottiMsze św. majoweMsze św. indywidualne


e-mail: intencje@pallotyni.pl

Przekaz bankowy

Zapewniamy, że powyższe dane będą wykorzystywane
tylko przez Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego
 do celów korespondencyjnych.
.