Mk 6, 7-13

 XV Niedziela zwykła (rok B)

Mk 6, 7-13

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Oto słowo Pańskie



Medytacja na XV Niedzielę zwykłą (rok B)

Na początku pragnę powiedzieć Ci coś przewrotnie: Mam dla Ciebie złą nowinę. To, że nie jesteś strikte Apostołem z I w. naszej ery lub jak to dziś się rozumie – księdzem bądź biskupem, nie znaczy to, że nie musisz albo nie możesz wzywać innych do nawrócenia. Bracie i siostro, to przywilej. Przywilej ponieważ masz szansę i możliwość ratowania życia brata przed oszustwem szatana. To jest niesamowite. Nie musisz robić tego tak dosłownie jak jest to opisane w Ewangelii, bo nie każdy  ma powołanie do takiej służby w Kościele.

Po pierwsze chodzi bardziej o to, byś nie pokładał nadziei w rzeczach, w tym co posiadamy, a złożył ją w Chrystusie ( np. los twojej rodziny, jej wiarę , własne problemy; twoich znajomych z pracy, szefa, podwładnych).

Po drugie chodzi o to byś świadczył o obecności Boga wzbudzając tym potrzebę nawrócenia w miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz.

Po trzecie Jezus pokazuje, że Ewangelia to nie marketing ani korporacja, więc nie musisz osiągać samych sukcesów. Pozwól sobie na doświadczenie odrzucenia, ponieważ w ten sposób bardziej zrozumiesz Jezusa i przybliżysz się do Niego.

Czwartą rzeczą, o której często zapominamy – nie rób tego sam/a [nie ewangelizuj], Jezus wysyłał po dwóch. Pan pragnie byśmy byli dla siebie wsparciem i pokrzepieniem w trudach ( to może być mąż, żona, przyjaciel, ktoś ze wspólnoty, bądź pracy).

Po piąte (ostatnie) gdy głosisz Jezusa to DZIAŁA. Chociażby w tych, którzy zdecydowali się Ciebie przyjąć.

Pozdrawiam Cię Bracie i Siostro, z Bogiem. Do zobaczenia na szlakach.      

Medytację przygotował al. Szymon Ndozi SAC, pallotyn   


Zapisz się do grona 221 osób, które pragną poznawać Boga poprzez medytacje "Ziarno Słowa".