Uroczystość Świętego Józefa 19 marca 2021

Uroczystość Świętego Józefa
19 marca 2021

Obchodzona dzisiaj uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Maryi łączy w sobie kilka ważnych akcentów, które co roku 19 marca gromadzą nas wspólnej modlitwie i świętowaniu.

W tę uroczystość swoje imieniny obchodzi ks. Józef Targosz SAC, który od wielu lat jest wychowawcą i wykładowcą w naszym seminarium. Tego dnia imieniny obchodzą także przynależący do naszej wspólnoty ks. Józef Pierzchalski SAC oraz ks. vice generał Stowarzyszenia ks. Józef Lasak SAC i ks. Józef Ciupak SAC radca Prowincji Chrystusa Króla i nasz wykładowca.

Święty Józef jest szczególnym orędownikiem braci zakonnych, tak więc jego święto jest także ich świętem. Obecnie w naszej seminaryjnej wspólnocie posługują:
br. Franciszek Dziczkiewicz SAC, br. Jan Kubiszewski SAC, br. Stefan Nowak SAC,
br. Jan Grabowski SAC oraz brj. Wojciech Biliński SAC.

Dnia 19 maca przypada także rocznica sakry biskupiej ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, który jest członkiem seminaryjnej wspólnoty. Od sakry – 19 marca 2005 – minęło już szesnaście lat.

 

Sercem wspólnego świętowania uroczystości była Msza Święta pod przewodnictwem Solenizanta – ks. Józefa Targosza o godz. 12 w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie, po której udaliśmy się pod figurę Świętego Józefa. Ksiądz Rektora w imieniu całej Seminaryjnej Rodziny ponawił Akt Oddania Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie opiece św. Józefa.

            Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami.