Nasz prąd – numer 87

Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. W tym roku jest to miesiąc wyjątkowy, gdyż właśnie 13 maja przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Każdy z nas coś o Fatimie słyszał, coś o Fatimie wie, może nawet pielgrzymował. Na łamach Naszego Prądu proponujemy spotkanie z Orędziem Fatimskim w pigułce. Szczególnie ma temu posłużyć tekst ks. Krzysztofa Czapli SAC, dyrektora Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem – Krzeptówkach, Fatima wciąż wzywa. Zapraszamy do refleksji nad pytaniem o co chodzi w poświęceniu Niepokalanemu Sercu Maryi, czy też do spotkania z Matką Bożą w Piśmie Świętym.

Dla nas, Pallotynów miesiąc maj jest zawsze wyjątkowy, ponieważ z ołtarzewskiego Wieczernika wyruszają głosić Dobrą Nowinę nowi kapłani. W tym roku 6 maja dzięki posłudze ks. kard. Kazimierza Nycza ośmiu diakonów naszego Stowarzyszenia przyjęło święcenia kapłańskie.

W najnowszym numerze Naszego Prądu pragną się z nami wszystkimi podzielić świadectwem swojego powołania. Jest to także doskonała okazja do zapoznania się z sylwetkami naszych Neoprezbiterów, jak również do wsparcia ich modlitwą oraz do wytrwałej modlitwy o nowych kapłanów, duchowych synów św. Wincentego Pallottiego.

W roku 2017 przypadają również rocznice dwóch wydarzeń, które w historii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego mają ogromne znaczenie. 110 lat temu pierwsi Pallotyni przybyli do Polski, a 90 lat temu czterech współbraci przyjechało do Ołtarzewa, by tutaj założyć wspólnotę pallotyńską w dawnym budynku szkoły rolniczej. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z krótkimi refleksjami na temat rocznic, jak również do działu „z życia współbraci”, gdzie możemy przeczytać o posługach jakie mieszkańcy Ołtarzewa podejmowali, czy nadal podejmują.

Trwając w dziękczynieniu Bogu za dar objawień fatimskich, wsłuchując się w pozostawione nam orędzie, dziękując za posługę tylu współbraci pracujących w Polsce i poza jej granicami przez 110 lat, zawierzając siebie samych, nasze rodziny, naszych współbraci Neoprezbiterów Niepokalanemu Sercu Maryi wołajmy do Matki Najświętszej: Niech Serce Twe Niepokalane zmieni świat!

Zapraszam serdecznie do lektury najnowszego numeru Naszego Prądu.

Ave Maria!