Rekolekcje adwentowe…

„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…” tym razem nie w ramach wakacji. Trzyosobowa ekipa w składzie: dk. Michał Owczarz SAC, dk. Jan Jabłuszewski SAC i kl. Paweł Zajcew SAC udali się do nadmorskiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Niechorzu, w celu przeprowadzenia rekolekcji adwentowych w miejscowej szkole.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi z zaangażowaniem i uwagą podjęły trzydniowe zmagania rekolekcyjne, które miały miejsce w dniach 11-13 grudnia. Zajęcia rekolekcyjne odbywały się zarówno w szkole, jak i w kościele parafialnym.

Dzieci z klas 1-4 zostały zaproszone do „rekolekcyjnej wędrówki”. Wskazówki do dobrego jej odbycia były zawarte w towarzyszącej nam mapie, którą można wykorzystać tylko raz w życiu. Wszystkie zadania dzieci realizowały z wielkim zaangażowaniem. Wśród pleceń było zapoznanie się z postacią św. Jana Chrzciciela, zrobienie rachunku sumienia, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, spotkanie z Matką Bożą w modlitwie różańcowej.

Ostatni dzień cała szkoła przeżywała wspólnie. Najpierw odbyło się spotkanie z panią Anią, która opowiedziała nam o swoim miesięcznym pobycie w Indiach i dziele Sługi Bożego ojca Mariana Żelazka. Następnie ćwiczyliśmy śpiew pieśni na Mszę świętą, której na zakończenie rekolekcji przewodniczył ks. Józef Czujko, proboszcz niechorskiej parafii.

Dziękujemy za modlitewne wsparcie, a Księdzu Proboszczowi za zaproszenie i zaufanie. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży z Niechorza, aby przeżyty czas rekolekcji wydał błogosławione owoce w ich życiu.

dk. Jan Jabłuszewski SAC