Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i Akatyst

W dzisiejszej (8.12.2018) uroczystości Kościół raduje się tajemnicą Niepokalanego Poczęcia Maryi. Nasza wspólnota również uczciła ten dzień.

Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w kościele seminaryjno-parafialnym pw. NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie o godz. 7.30. Następnie, po śniadaniu i braterskiej kawie, udaliśmy się znów do kościoła na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 9.00 do 10.00.

Tzw. Godzinę Łaski, między dwunastą w południe a trzynastą, spędziliśmy na najważniejszej modlitwie świata, jaką jest Eucharystia. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił jeden z Ojców Duchownych naszego seminarium, ks. Sławomir Radulski SAC. W kazaniu przybliżył on m.in. historię objawień w Montichiari, w których Maryja prosiła o nawrócenie (szczególnie kapłanów i osób konsekrowanych) oraz obiecała specjalne łaski dla modlących się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia właśnie między godz. 12.00 a 13.00.

Wieczorem zaś, o godz. 19.30, wszyscy zebraliśmy się ponownie w kościele, gdzie część kleryków wraz z ks. Dariuszem Smolarkiem SAC odśpiewała Akatyst ku czci Bogurodzicy. Nabożeństwo to pochodzi z liturgii wschodniej. Przewodniczył mu Rektor naszego seminarium, ks. Mirosław Mejzner SAC.

Zdjęcia oraz link do (trwającego ok. 50 minut) nagrania umieszczonego w serwisie YouTube można znaleźć poniżej.