Ofiarowanie Pańskie

Dziś święto Ofiarowania Pańskiego, a przy tym jest to dzień szczególny dla wszystkich osób konsekrowanych (oraz tych, którzy do konsekracji dopiero się przygotowują), również w naszej wspólnocie.

Obchody tego święta rozpoczęliśmy już wczoraj wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Podczas niej przeprowadziliśmy, pod kierunkiem naszego Ojca Duchownego, ks. Sławomira Radulskiego SAC, rachunek sumienia z tego, jak przez ostatni rok spełnialiśmy przyrzeczenia. Dla nas, którzy dopiero przygotowujemy się do ich złożenia, była to okazja do głębszego poznania ich ducha, którym uczymy się żyć. Oprócz tego wieczorem, o godzinie 23.00, jak w każdy Pierwszy Czwartek Miesiąca odbyła się jeszcze jedna adoracja, tym razem w naszej kaplicy, o charakterze wynagradzającym.

Dzisiejsze świętowanie rozpoczęliśmy jutrznią w kaplicy seminaryjnej. Następnie o 9.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta konwentualna, podczas której osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby i przyrzeczenia.

Przed nami jeszcze popołudniowa Msza św. W katedrze, podczas której nasza Schola Gregoriana będzie prowadzić śpiew.