Wraz z Mędrcami

Uroczystość Objawienia Pańskiego zgromadziła ponad 1500 osób w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Mszy świętej przewodniczył ks. Waldemar Pawlik SAC, a homilię wygłosił ks. Dariusz Smolarek SAC. Po Eucharystii odbył się 6 Ożarowski Orszak Trzech Króli.

Eucharystia rozpoczęła się o godz. 10:30. Miejscem celebracji był kościół seminaryjno-parafialny pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. Liturgii przewodniczył I Radca Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. dr Waldemar Pawlik SAC. Homilię wygłosił wykładowca w pallotyńskim seminarium oraz w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ks. dr Dariusz Smolarek SAC

Po spotkaniu z Jezusem zawsze wraca się inną drogą do swojego domu, tak jak Trzej Królowie – powiedział homilista. Dodał także, że droga do Jezusa jest drogą poszukiwania, a droga z Jezusem jest drogą znalezienia.

Ks. Smolarek zauważył, że Herod szukał Jezusa, aby zniszczyć i dlatego też nie znalazł Go. Mędrcy zaś szukali, by się ubogacić, dlatego zostali ubogaceni. 

Jest więc bardzo ważne bracia i siostry – mówił kaznodzieja – aby nie słabnąć w poszukiwaniach, nie tracić wiary, bo wszystko może się dobrze skończyć. Przeszkody to tylko czasowe ograniczenia, to są nasze słabości, grzechy. Ale Jezus czeka na nas i spotka nas tam, gdzie się Go nawet nie spodziewamy – dodał głoszący.

 

Po Mszy świętej, ulicami Ołarzewa, przeszedł po raz szósty Orszak Trzech Króli. Wierni ołtarzewskiej parafii oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, wzięli udział w tym wydarzeniu. Pisemne podziękowania dla Organizatorów i zaangażowanych w Orszak, ukażą się w gazetce Misericordia, wydawanej w Ożarowie Mazowieckim. Ukaże się także materiał filmowy w Telewizji Misericordia.  

Tego samego dnia miała miejsce kolęda wśród mieszkańców ołtarzewskiej wspólnoty. Był to czas modlitwy o Boże błogosławieństwo na cały rok dla każdego współtworzącego pallotyńskie seminarium w Ołarzewie.