Prof. Peter Raina u pallotynów

Spotkanie z prof. Peterem Rainą odbyło się 7 listopada 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołarzewie. Historyk opowiedział m.in. o abp. Bronisławie Dąbrowskim FDP.

Znawca historii Kościoła w Polsce przedstawił wykład zatytułowany: Rola Kościoła w Polsce w czasie dyktatury komunistycznej – Abp Bronisław Dąbroski – emisariusz Prymasa Tysiąclecia, orionista, duszpasterzPrymas sam przywoził mi materiały, aby pisać o Polsce – powiedział prof. Raina, który zachwycił się postacią Prymasa od kiedy po raz pierwszy usłyszał Jego kazanie. Prelegent w pierwszej części przemówienia przybliżył historię Kościoła w Polsce od 1945 r. Mówił o abp. Dąbrowskim jako emisariuszu Prymasa. Po wykładzie zebrani zobaczyli film zrealizowany przez orionistów z okazji 100. rocznicy urodzin Biskupa. W drugiej części spotkania był czas na pytania, z których wywiązała się interesująca dyskusja. 

 

Spotkanie z prof. Peterem Rainą, historykiem. Profesor przybliżył historię Polski oraz postać abp. Bronisława Dąbrowskiego.

Posted by WSD Pallotynów w Ołtarzewie on Tuesday, November 7, 2017