Z prymicyjnym błogosławieństwem

Mszę świętą dla wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, sprawowali pallotyńscy neoprezbiterzy, dnia 12 maja 2017 r. o godz. 18:30. Miejscem celebracji był kościół seminaryjno-parafialny w Ołtarzewie. Na zakończenie Liturgii neoprezbiterzy udzielili zgromadzonym błogosławieństwa prymicyjnego i wręczyli obrazki prymicyjne.

Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Przywara SAC, pochodzący z Nowego Glinnika k. Tomaszowa Mazowieckiego. Celebrans przypomniał na wstępie, że Eucharystia zawsze jest dziękczynieniem. Dodał:

Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za łaskę życia, powołania, kapłaństwa. Ale i ludziom – za towarzyszenie nam na tej drodze.

ks. Adrian Jóźwiak SAC, z Poznania, powiedział kazanie. Przytoczył przykład życia ś.p. Heleny Kmieć, dla której Chrystus był i jest drogą życia. Homilista wskazał w refleksji na rolę Maryi w kroczeniu ku Bogu i powiedział:

Nie ma pewniejszej drogi do Syna niż droga z Matką. Droga pełna pokory, zapatrzenia w Nią, która jest Oblubienicą Ducha Świętego.

Kończąc kazanie, ks. Jóźwiak życzył wszystkim stania się świadkami Miłości Nieskończonej i Miłosierdzia na wzór św. Wincentego Pallottiego.

Po Komunii świętej, przedstawiciele ołtarzewskich parafian złożyli neoprezbiterom życzenia i wręczyli róże jako znak pamięci modlitewnej o nich. Następnie ks. Przywara skierował słowa podziękowań w imieniu wszystkich neoprezbiterów. Celebrans zapewniał, że nowo wyświęceni księża będą z całego serca starać się pielęgnować ziarno powołania zasiane w ich sercach. Na ręce ks. Waldemara Pawlika SAC, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, ks. Przywara złożył podziękowania całej wspólnocie ołtarzewskiej. Celebrans powiedział:

Dziękujemy za stworzenie przestrzeni, która pozwala wzrastać w powołaniu.

Słowa wdzięczności usłyszeli także ojcowie duchowni pallotyńskiego seminarium: ks. Bogusław Bogdan SAC ks. Krzysztof Gajos SAC, prefekt alumnów ks. Artur Stępień SAC, a także ks. Tomasz Skibiński SAC, były rektor pallotyńskiej Alma Mater. Neoprezbiterzy wyrazili podziękowania także braciom i siostrom zakonnym, duszpasterzom parafialnym oraz parafianom. 

Bez Was nie dalibyśmy rady: bez Waszej modlitwy i codziennej obecności – powiedział ks. Przywara do parafian.

Słowo dziękuję padło także względem pracowników pallotyńskiego seminarium, którzy w cichości swoich obowiązków towarzyszyli neoprezbiterom.

Na zakończenie ks. Przywara prosił zgromadzonych o dalszą pamięć modlitewną i zapewnił o modlitwie neoprezbiterów za wszystkich spotykanych na drodze powołania. 

Liturgia zakończyła się udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, klerykom oraz osobom świeckim.

***

Neoprezbiterzy przyjęli święcenia w Ołtarzewskim Wieczerniku 6 maja 2017 roku. J.E. ks. Kazimierz kard. Nycz, arcybiskup metropolita, udzielił sakramentu święceń 8 diakonom Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *